Az elektromos radiátor kifejezést sokan tévesen használják. Az elektromos radiátor hétköznapi elnevezése a különféle falra szerelhető elektromos fűtőtesteknek. Találkoztunk már a villanyradiátor elnevezéssel is. Sokan hibásan elektromos radiátornak hívják azokat a fűtő készülékeket is, amelyek valójában konvektorok.
Tehát a valódi elektromos radiátorral (ami nem konvektor) valójában ritkán találkozunk. Általában csak a felső kategóriás készülékek rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal, ami miatt egy fűtőtestet elektromos radiátornak hívhatunk.
A különbség röviden: Az elektromos konvektor a hőközlés módjában tér el az elektromos radiátortól. Az elektromos konvektorok úgy fűtenek, hogy felmelegítik és mozgásba hozzák a helyiségben található levegőt. Ha a készülék kikapcsol, a folyamat azonnal leáll. Az elektromos radiátor nem csak konvekciót, hanem hősugárzást és bizonyos mértékű hőtárolást is megvalósít!
Ha az elektromos radiátor kikapcsol, a benne található hőtároló közeg leadja az elraktározott hőt, így a fűtési folyamatnak nincsen azonnal vége. Az elektromos konvektoroknál tapasztalható gyors „lecsengés” az elektromos radiátorok esetén „elnyúlik”. Így biztosítva egyenletesebb fűtést.
Hogyan működnek az elektromos radiátorok?
Az elektromos radiátorokban minden esetben található egy hőtároló közeg. Ez lehet valamilyen folyadék, mint például az törölközőszárító radiátorokban, (A metszett ábrán jól látszik a hőtároló közeg), lehet egy speciális hőtároló réteggel ellátott készülékház, mint az elektromos radiátor esetén, de lehet egy tömör öntöttvas elem is, mint Prémium kategóriás termékeiben.
Fűtés közben ez a hőtároló közeg átmelegszik. Amikor a készülék kikapcsol, a fűtési folyamat nem áll le azonnal, hanem a hőtároló közeg elkezdi leadni az előzőleg eltárolt hőt.
A többféle méretben és elhelyezhetőségi lehetőséggel rendelkezésre álló berendezés igényes kivitelezéssel gondoskodik arról, hogy szinte láthatatlanul simuljon környezetébe, és gondoskodjon a kellemes hőmérséklet megteremtéséről. A lakás bármely helyiségében elhelyezhető elektromos konvektor állítható hőfokszabályozásának köszönhetően energiatakarékosan üzemeltethető, ráadásul egyes típusok időzítővel beállíthatóak, s így mindig meleg fogadja majd hazaérve.
A falak lehűlésének elkerülésével sokat tehet a penészesedés megelőzése érdekében is, ami végső soron az egészséges belső mikroklímához járul hozzá. Az elektromos konvektor otthonra, vagy akár a hétvégi házba, nyaralóba is remek választásnak bizonyul.
Az elektromos konvektor, más néven fűtőpanel, konvekciós elven működik, tehát a meleg és a hideg levegő közti fajsúlyt használja fel.
A hideg levegő beáramlik a konvektor alján melyet a fűtőbetét felmelegít, végül a konvektor felső részén távozik a meleg levegő. Ezt kémény hatásnak is nevezik.
Az általunk forgalmazott konvektorok mindegyike rendelkezik beépített termosztáttal, melyen kényelmesen beállítható a kívánt hőfok. Készülékeink elérhetőek mechanikus, programozható és Wifis termosztáttal is, így mindenki megtalálja magának megfelelő készüléket.
A legjobb hatásfok elérése érdekében érdemes a padlótól 10-20 cm magasságban elhelyezni a fali konvektorokat.
Az elektromos konvektor kiválasztásánál a legfőbb szempont a készülék mérete és a teljesítménye. Érdemes a weboldalunkon megtalálható teljesítmény kalkulátort segítségét igénybe venni, hiszen egy alulméretezett teljesítményű elektromos konvektor többletfogyasztás fog eredményezni. A fogyasztás nagyban függ az épület szigetelésétől, hőveszteségétől. Ha kiválasztottuk a számunkra megfelelő teljesítményt, érdemes az elektromos konvektor méretét is figyelembe venni, hiszen egy fali verziójú készülék esetében fontos, hogy elférjen az adott falfelületen.
Az elektromos konvektor nem tartalmaz semmilyen forgó-kopó alkatrészt, így a meghibásodási lehetősége is igen csekély, mindemelett hangtalan működés biztosít.
Ha egy megbízható, hatékony kiegészítő fűtést keres, az elektromos konvektor lesz a megfelelő választás!